WALL-E

27. listopadu 2010 v 21:13 | dž |  °Movies
Jestliže někdo z Vás tenhle film viděl, myslím, že se mnou bude souhlasit v tom, že je nepřekontelný ve své roztomilosti. Zároveň mě žadný film nedonutil k výbuchům smíchu jako právě určité pohledy či pohyby tohoto miloučkého robota VALL-Iho.
wall-e

   Film začíná vcelku zdlouhavě a první slova zazní až po nějakých dvaceti minutách, takže jsem pomalu už začínala žít v domění, že snad celý film bude bez mluveného slova:D. Ale nakonec přece jen nějaké to slovo zaznělo, ikdyž dost zřídka, přece jen roboti toho zřejmě moc nenamluví:)
    Příběh vypráví o WALL-Em, již zmíněném roztomiloučkém robotovi, jehož posláním je zbavit Zemi záplavy odpadků, kterými lidé postupem času svou planetu zaplavili. Film tedy začíná v roce 2700, kdy veškeré živé obyvatelstvo přežívá na vesmírné lodi kdesi v nekonečném vesmíru.
    Pokaždé, když VALL-I objeví mezi odpadky něco zajímavého, uschová si tuto věc do krabičky. A tak se mu v jeho skromném příbytku hromadí 'zajímavosti', mezi nimiž se jednoho dne objeví i neznámá rostlinka. Uplyne nějaký čas, kdy VALL-I nadále den co den pilně zbavuje Zemi zanešení, když se náhle objeví kosmická loď a s ní i létající robotka Eva, která má za úkol prozkoumat planetu, zda na ní již není možné opět žít (tzn. najít jakýkoli život - rostlinku). Jakmile se VALL-I s Evou setká, beznadějně se do ní zamiluje a snaží se s ní spřátelit.
    Po čase ji ukáže rostlinku a Eva v okamžiku, kdy dojde k cíli svého úkolu, rostlinu vezme a uschová do svého nitra. Poté jakoby se vypla a VALL-I smutný a zmatený se o ni následující dny stará. O několik dní později se opět navrátí kosmická loď, která Evu nalodí a odlétá s ní do vesmíru, což VALL-I samozřejmě nenechá jen tak a vylétá do vesmíru spolu s kosmickou lodí.
   Dále následuje spousta scén, ve kterých se vyskytují lidé jako druh líný, kterému slouží roboti v každém jejich pohybu (Tedy spíše jim plní každé jejich přání. Lidé po tolika letech strávených na lodi zlenivěli natolik, že se už vůbec nepohybují.) Žijí si tedy zdánlivě dokonalým životem...
   Podaří se Evě doručit rostlinku v pořádku kapitánovi oné lodi a vyřídit tak zprávu o možném návratu zpět na Zem, když se jí v tom bude snažit Autopilot nejednou zabránit? Dokáží lidé po stovkách let přizpůsobit život zpět na planetu, z níž v minulosti odlétli? A uchopí nakonec Eva VALL-Iho za ruku stejně tak, jako se drží za ruce herci ve VALL-Iho oblíbeném filmu Hello Dolly?:)
   Určitě se na to podívejte, stojí to za to...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yan.ny.)) Yan.ny.)) | Web | 5. prosince 2010 v 1:50 | Reagovat

Jůůů :) Na tomhle jsem byla v kině :)
Pamatuju si, že se mi to moc líbilo.. ale od té doby jsem to už neviděla.. nevím, nemám nějak potřebu, to vidět znovu. Ale možná jo, někdy :) až to budou dávat v televizi :)))
Zbožňuju animáky. <3

2 Rose Rose | 15. prosince 2010 v 15:25 | Reagovat

Je to nádhernej film, navíc se skvělou myšlenkou. Bohužel není tak úplně nereálný, že naše situace jednou bude vypadat přesně tak jako v tomhle filmu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama