Fight club

17. ledna 2011 v 21:08 | dž |  °Movies
    Podle mě je téměř nemožný, aby o tomhle filmu někdo neslyšel. Možná ho nemusel každý vidět, ale aspoň zmínku o něm jistě zaslechl. Byla jsem jednou z těch, kteří jen slyšeli, ale jelikož zrovna nepodléhám akčním filmům nebo filmům plným násilí a rvaček, nějak jsem se nad tímhle snímkem nepozastavovala. A ani skutečnost, že v něm hraje Brad Pitt můj názor nezměnila. Jasně, je sexy, ale nikdy mě tak nelákal.
   Musím uznat, že tak dlouho čekat, než jsem se konečně odhodlala stisknout to PLAY u tohoto filmu bylo zbytečný mrhání času.
    PROTOŽE JE SAKRA MOC POVEDENEJ. :)
Mimochodem... miluju tu písničku:) Znám ji dlouho už od Placeba, ale tahle je lepší.
+ To video. ♥

    Děj vypráví o Jackovi, muži, který trpí nejhorší fází nespvosti. Už šest měsíců nespal až přišel na způsob, který mu pomáhá - účastní se setkání různých skupin, např. lidí trpících rakovinou, lidí s psychickou demencí, alkoholiky... A na těchto terapiích, kdy se mají lidé otevřít a sdělit své problémy, se přijde vždy jen vyplakat. Z neznámých důvodů mu to umožňuje spánek.
fight club

    Jenomže tato ''léčba'' pláčem působí pouze do chvíle, než se na scéně objeví Marla - žena, která je stejně jako Jack podvodnice a navštěvuje všechny tyto terapie, aniž by však jakoukoli z chorob trpěla. Dělá to pouze ze svých vlastních důvodů, které však prozatím Jackovi unikají. A protože přítomnost Marly jakožto podvodnice v Jackovi blokuje schopnost vyplakat se, opět se vrací noci, kdy ho trápí nespavost.
marla and jack

   Nastává období cestování. Jack pracovně mění místa svého výskytu den po dni, až se jednoho dne v letadle setká s Tylerem (Brad Pitt). Ten jej velmi zaujme už svými poznatky z okolního světa. Jakmile přiletí Jack zpět do svého domova, zjistí, že jeho byt i se vším tím nábytkem, který tak rád vybíral, vyhořel. Zkontaktuje tedy Tylera, který mu v letadle věnoval vizitku coby výrobce mýdel.
   A tak začíná přátelství mezi Jackem a Tylerem. Tak začíná jejich cesta ke dnu. Zakládají klub rváčů - protože teprv když jsi na dně, už nemáš co ztratit. A pak ti nejde o nic. Jsi smířen s tím, že jednoho dne zemřeš. Nezáleží na tom, jestli za minutu, den nebo rok. Užíváš si chvíle teď a právě tady, protože mohou skončit. Kdykoli.
fiiight club

   Spouští se smršť vandalismu, rvaček a násilí. Ale nikdy ne vraždy. Klub se rozrůstá, má spojence v mnoha velkých městech Ameriky. Až když se věci začnou vymykat kontrole, Jack pochopí, že Tyler ve skutečnosti není Tyler a že ani on sám, Jack, není Jackem. Kdo je kdo a jak se dá ještě ovládat klub, který na započal jen úmyslnou rvačku těchto dvou přátel, kteří do té doby nikdy nebyli zbiti a chtěli znát ten pocit..?
   Jít úmyslně ke dnu je odvaha. Vzdát se všeho jen proto, abychom pochopili, jak nároční a pošetilí jsme byli...

   Moje hodnocení je jenom kladný. Vážně, asi bych nenašla žádný záporný bod.
   Je to totiž jeden z těch filmů, který ve vás něco zanechá. A to ten pocit, který vás nutí se neuStále dokola zamýšlet. Není jedním z těch bezduchých 'béčkových' filmů.
   + Bradovo povětšinou polonahý, svalnatý tělo taky není k zahození O:):D
Závěrem snad jen poslední slovo: DOPORUČUJU!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 17. ledna 2011 v 23:03 | Reagovat

mno, já se musím přiznat, že jsem o tomhle filmu ani neslyšela, natož abych ho snad viděla

2 džejn džejn | Web | 18. ledna 2011 v 12:20 | Reagovat

Hope >> V tom případě ti ho jednoznačně doporučuju:) nebo... možná tě bavit nebude, ale mě zaujal HODNĚ. :-)

3 Hope Hope | Web | 18. ledna 2011 v 18:27 | Reagovat

[2]: tak to já se na něj podívám ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama