Ty barevné momentky života

16. ledna 2011 v 15:57 | dž |  Nebesky nebezpečný zápisky
life isnt abotu waiting till sun come back
    Občas věci nemusí dávat smysl. Občas nepotřebujeme rozumět významu slov, stačí nám pohled do očí. Občas nám ticho sdělí vše, co potřebujeme znát.

    Stát v dešti, dívat se k nebi a pozorovat ptáky odlétající pryč, do neznáma. A cítit závist, že mohou kam jenom chtějí. Že jsou svobodní. A pak pochopit, že i přestože nevlastníte křídla, která by vám umožnila jednoduše vzlétnout a uletět pryč od všem problémů a nedorozumnění, i přesto máte nekonečné množství svobody. Pomůže vám to ostré, závistivé bodnutí pochopit, že váš život má chyby, ale stále je váš a připadá vám dokonalý právě takový, jaký je. I s těmi chybami.
    A pak přijdou ty dny, kdy se neustále nevědomky usmíváte, ať už slunce svítí či padá déšť. Cítíte teplo, které se rozlévvá vaším nitrem - cítíte se šťastný. A nepotřebujete znát důvod. Jednoduše se rozhlížíte okolo sebe a vidíte barevnost v té širé šedi všude okolo nás. Dokážete tančit, smát se, milovat. Dokážete cokoli si jen zamanete.
    Ano, jsou takové dny. I já je mívám.
    A jsou to právě ty dny, ke kterým se upínám, když přichází ty šedé, pochmurné.
    Vždycky se ta barevnost vrátí. Znenadání, bez klepání a bez udání důvodu. Ví, že je zvána kdykoli. A tak se vrací, sem tam, poté zas odejde, ale zůstává poblíž. Nikdy neumře. Je nesmrtelná.
    A téhle naděje se nikdy nepustím. Vždycky může být hůř. A i kdyby bylo sebehůř, pro tyhle barevný dny mi stojí za to žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 16. ledna 2011 v 18:03 | Reagovat

je dobře, že se té naděje nepouštíš =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama