Cizinec v mém těle

11. března 2011 v 11:06 | dž |  POVÍDKY na jednorázovku

Není to tak docela příběh, spíš úvaha, ale zařadím to do jednorázovek)))
Chtít a nemoci. Znát a nevědět. Toužit a odříci. Vyhánět a přijmout...
tu písničku miluju:)

°°°°

Je zvláštní být ve svém těle a zároveň tak daleko od něj. Neposlouchá, nereaguje. Jako když mermomocí chcete udržet dlaň nad ohněm, ale pud sebezáchovy vám to nedovolí. Můžete se snažit sebevíc, v té chvíli však kontrolu přebírá cosi jiného. Něco, co je vaší součástí a zároveň cizincem ve vašem těle. Něco, s čím se denně setkáváte a zároveň nikdy nepohlédnete za kápi, která kryje tvář neznámého.


Je to zvláštní.

Jak málo stačí k pochopení té skutečnosti, že nejsme celý svět. A pak se vše uvnitř zboří. Potlačované pravdy vyplují na povrch, ubývá síly na plnění snů, ztrácí se chuť jít dál. Je tu víc, než jen já, ty, oni. Ať chceme nebo ne, okolo nás neprobíhají životy, které se dají řídit. Vytváříme si den za dnem nové otázky a celé naše bytí se snažíme nalézt odpovědi. Někdo nalézá, jiný ne.
Občas však stačí tak málo, jako například touha vymazat někoho ze svého života. Vymazat vzpomínky, vyrvat střep se jménem vyrytým na povrchu ze svého srdce. A znovu se nadechnout, volně, šťastně, svobodně. S tou sladkou nevědomostí a neznalostí všech tajů života a světu okolo nás.

Chceme však skutečně znát všechny ty odpovědi?

Jenže pak přichází ten moment, jenž přináší onu odpověď; ačkoli chceme ruku nad ohněm udržet, ten cizinec v našem těle nám to jednoduše nedovolí. Jsme jeho loutky, se kterými si se smíchem pohrává. Stejně tak nám nedovolí vymazat věci minulé, změnit věci budoucí a ovlivnit věci přítomné.
Střep zůstává hluboko v srdci a vám nezbývá jiná možnost, než se smířit s jeho přítomností. A možná že jednoho dne jej přijmete. Pak ten cizinec uvnitř vás zřejmě poodkryje kápi a ukáže vám svou tvář.

Snad…?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti jak píšu?

Ano
Nic jsem nečetl/a
Ne

Komentáře

1 Aiko Aiko | Web | 13. července 2011 v 17:18 | Reagovat

Wow, úžasné....chytilo ma to doslova za srdce a mám chuť opäť napísať nejakú úvahu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama