Kouzlo osobnosti

24. března 2011 v 20:18 | dž |  Nebesky nebezpečný zápisky
V Itálii bylo skvěle:). Ale o tom napíšu článek až jindy, teď chci psát o něčem jiném.
O lidech, rozdílech, kouzlech osobností...

Mám tu písničku ráda)) z dnešní snídaně s Novou=D původně jsem chtěla napsat článek o snaze, odmítnutí a naději, ale rozmyslela jsem si to. Myslim, že tohle je optimističtější:)

Každý někdy zažil ten pocit, kdy potkal člověka a nedokázal od něj odtrhnout pohled. Alespoň si myslím, že každý. A nemuselo to být jen kvůli vzhledu. Stačí zaujmout, lišit se, ač třeba jen maličkostmi.
Mám pocit, že teď se každý snaží o originalitu tak překotně, že se právě onou snahou stává součástí davu. Platí to především pro teenageři. Sama jsem si tím prošla a... nemůžu říct, že bych se za to styděla, každý si tím asi musí projít, ale jsem ráda, že už jsem zas někde jinde ve svém vlastním vývoji:).
Co vlastně činí člověka jedinečným, vyjimečným? Mám ráda tu rozmanitost lidí okolo mne. Už to je jeden z mnoha důvodů, proč ráda cestuju. Ta škála barev, typů, oblečení, názorů, jmen a snů mě jednoduše baví. Baví mě sledovat první dojmy z určitých lidí a postupně s jejich hlubším poznáváním si uvědomovat, jak jsou první dojmy klamné. A nebo taky 100% trefné.
Neee, nechci odbočovat sakra, zpět ke kouzlu určitých osobností!xD
Stačí strašně málo na to, abychom někomu dokázali propadnout. V určitých chvílích, jako je například tahle, když se nad tím víc zamyslím, skoro mě až děsí, jak málo skutečně stačí. Pohled, úsměv, milá slova... ale v tom to není, je to v celkovém kouzlu dané osoby. Můžeme se dívat na jednotlivé části onoho člověka a odsuzovat je, říkat si, že má ošklivý zadek, křivé zuby, nudnou barvu očí... přesto nás to k němu bude táhnout. Postupem času zjistíme proč, možná. A možná nás právě ono zjištění odpudí. Poznáme tak další svouji část . tu, která skutečně rozhoduje, jaký partner nás přitahuje.
Jedná se o přátele, lásky, ale i neznámé lidi, kteří nikdy natrvalo do našich životů nevstoupí, ačkoli bychom si to přáli. Naše hlavy se jimi zabývají po různě dlouhý úsek života a to i přestože s nimi nemáme žádné zážitky, skutečně je neznáme, všechno způsobí jen ta nekustečná touha poznat je. A neschopnost často odtrhnout oči:D Já to přisuzuju kouzlum, nic jinýho racionálního mě nenapadá:)
A s magií je přece těžký vyjít:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti jak píšu?

Ano
Nic jsem nečetl/a
Ne

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 2. dubna 2011 v 16:15 | Reagovat

Jé, krásná písnička :))
Taky hrozně ráda koukám na Snídani s novou :D někdy tam mají vážně dobré písničky, co po ránu nakopnou. :))
A to s tím kouzlem osobosti, tonaprosto chápu. Taky to znám.. Někdo třeba nechápe, proč se mi líbí tenhle a tenhle kluk, když na něm není nic extra... ale podle měmá prostě to NĚCO. A to je nejdůležitější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama